Z důvodu doporučení ministra zdravotnictví  je dne 25. 9. 2020 ředitelské volno v obou školách.

Školní jídelna v pátek 25. 9. 2020 nevaří.

Vážení rodiče, žákyně a žáci,

 

vzhledem k rekonstrukci a rozšíření výdeje jídel ve školní jídelně si vás dovolujeme informovat o dočasných změnách ve školním stravování. Školní jídelna bude od září do konce října fungovat v omezeném režimu.

 

Na začátku prázdnin začaly práce na dalším výdejním místě, včetně instalace nových technologií. Již na jaře, v průběhu průběhu přípravy projektu však bylo zjištěno, že budova je v mnohem horším technickém stavu než se předpokládalo a objem prací musí být mnohem širší. Nezbytná je výměna vzduchotechniky, zásadní oprava kanalizace, elektroinstalací a další stavební úpravy, které s rozšířením výdeje nesouvisí. Dokončení prací se z těchto důvodů protahuje i do školního roku. V současné době je termín ukončení předpokládán nejpozději do konce října.

 

 

Co to znamená pro stravující se ve školní jídelně? Dojde k několika změnám, oběd však bude pro všechny děti zajištěn.

 

  • Po dobu prací ve školní jídelně bude pro strávníky vařit uhříněveská Hospůdka Na Lišce a jídla se do školní a veřejné jídelny budou dovážet. Jídlo budou vařit spolu se zaměstnanci restaurace také zaměstnanci školní jídelny. Hygienické a výživové standardy zůstanou zachovány.

 

  • Žáci budou mít stále svůj oběd, v nabídce však bude jen jedno jídlo. Družinoví žáci, kteří mají nějaké dietní omezení a nemohou ten den vařené jídlo konzumovat, si mohou do jídelny vzít svůj oběd, který jim bude pracovníkem jídelny ohřán.

 

  • Z provozních důvodů se mění doba, do kdy je možné oběd přihlásit či odhlásit. Po dobu provizorních podmínek musí být oběd nahlášen/odhlášen do 14:00 hod předcházejícího pracovního dne. Pozor, tato podmínka platí i v pátek – oběd na pondělí musí být nahlášen do předchozího pátku do 14:00 hod.! Proto doporučujeme objednávat jídla na několik dnů až týdnů dopředu. Způsob objednávání jídel se nemění.

 

  • Ceny obědů, způsob úhrady a podávání žádostí ke školnímu stravování (týká se zejména nových žáků) jsou nezměněny,

Úřední hodiny kanceláře školní jídelny jsou stejné:

Pondělí – Pátek 8:00 – 11:00 a Pondělí a Středa 14:30 – 15:30

 

Pro první zářijový týden 1. – 4.  9. 2020 platí odlišný způsob objednávání jídel i stravování, protože školní jídelna v tomto týdnu nebude ještě schopná zajistit prostor pro výdej jídel. Proto:

 

  • Oběd na 1. září musí být objednán do čtvrtka 27. 8. 2020 do 14:00 hodin.

 

  • Obědy na další dny v tomto týdnu musí být objednány do 31. 8. 2020 do 14:00.

 

  • Žáci V. – IX. tříd si mohou vyzvednout objednané jídlo mezi 11:30 – 14:00 hodin ve výdejním okénku Hospůdky na Lišce (okénko z ulice Morávkova) ve vakuově zabalené v krabičce s pokyny, jak si ho doma mají ohřát.

 

  • Žáci I. – IV. tříd se budou stravovat v jídelně „příslušné jejich škole“.

ZŠ U Obory – Hospůdka na Lišce

ZŠ Bří Jandusů – veřejná jídelna v DPS II.

 

  • Doprovod družinových dětí je zajištěn.

 

Od 7. září by měla být školní jídelna pro výdej a konzumaci jídla již otevřena a bude fungovat v režimu výše uvedeném (pro samostatně se stravující žáky).

 

Prosíme, sledujte po dobu omezení aktuální informace na webových stránkách základních škol a školní jídelny. Věříme, že odměnou za toto dočasné omezení a trpělivost nás všech bude výrazně lepší organizace stravování a kultura stolování v naší školní jídelně.

 

Děkujeme vám za pochopení a omlouváme se za nepříjemnosti způsobené tímto omezením.

 

Rada MČ Praha 22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

25.08.2020 13:21
Vážení strávníci,  vzhledem k rekonstrukci a rozšíření výdeje jídel ve školní jídelně si vás dovolujeme informovat o dočasném uzavření školní jídelny pro veřejnost. Školní a veřejná jídelna budou od září do konce října fungovat v omezeném režimu, stravovat se zde mohou pouze děti ze základních...
22.01.2020 10:12
Vážení strávníci, ceny stravného v roce 2020 se zvyšují od 1. 2. 2020 pro dospělé strávníky o 8,- Kč, jelikož se zvýšila mzdová i provozní režie. Kalkulace na potraviny postačuje i s plánovaným zvýšením cen potravin. Skupina strávníků Cena v roce...

Fotogalerie - Jídelna

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Školní jídlena Praha 22 Nové náměstí 1100/1
Praha 10 - Uhříněves
104 00
Ředitelka Bc. Hana Hlasová
267 712 690, 731 937 714

IČO: 70971382

Číslo účtu: 2110748270 / 2700
sjpraha22@volny.cz